Logo mzk
Moravská zemská knihovna v Brně

Název: Moravská zemská knihovna v Brně

Anglický Název: Moravian Library in Brno

Web knihovny: http://www.mzk.cz

Sigla: BOA001

Adresa knihovny: Kounicova 65a, Brno 601 87

Identifikátor Kraméria: mzk

Kramerius: https://kramerius.mzk.cz/search/

Uživatelské rozhraní: http://www.digitalniknihovna.cz

Digitální knihovna: http://www.digitalniknihovna.cz/mzk/

Android: ANO

iOS: ANO

Verze: 5.4.2

Vybrané (veřejné/všechny): 24/25

Počet dokumentů (veřejné/všechny): 44 354/228 529

Počet stran (veřejné/všechny): 9 275 289/57 890 604

Počet knih (veřejné/všechny): 19 719/199 510

Počet periodik (veřejné/všechny): 1 164/3 119

Počet map (veřejné/všechny): 9 542/11 281

Počet grafik (veřejné/všechny): 12 573/12 576

Počet zvukových nahrávek (veřejné/všechny): 167/689

Počet archiválií (veřejné/všechny): 548/548

Počet hudebnin (veřejné/všechny): 401/565

Počet rukopisů (veřejné/všechny): 240/241

Počet článků (veřejné/všechny): 56 064/80 706

Počet sbírek: 45

Email:

PDF Max Range: 100

OAI provider:

Intro:
Vítejte v Digitální knihovně. Digitální knihovna nabízí digitální dokumenty prostřednictvím systému Kramerius a obsahuje jak volná, tak autorsky chráněná díla různých žánrů ve webovém rozhraní s přístupem k více digitálním knihovnám v ČR. Design webu Digitální knihovny přináší jednoduchý a srozumitelný způsob práce s digitálními dokumenty. Provozovatelem Digitální knihovny je Moravská zemská knihovna v Brně.

Obsah Digitální knihovny

V Digitální knihovně najdete digitalizované knihy, noviny a časopisy, mapy, rukopisy, archiválie, zvukové nahrávky, grafiky, hudebniny a elektronické dokumenty vytvořené přímo v digitální podobě (např. odborné sborníky).

Na dokumenty je odkazováno ze Souborného katalogu České republiky a knihovního katalogu MZK Vufind. Odkaz je pojmenován jako Digitalizovaný dokument.

Stručný návod pro práci s Digitální knihovnou najdete zde.

Autorsko-právní ochrana

Některé dokumenty jsou přístupné veřejně a některé lze prohlížet pouze v budově knihovny z důvodu autorsko-právní ochrany. Zpřístupnit dokumenty veřejně můžeme až 70 let po smrti autora či spoluautora (v případě periodik a neznámých autorů 70 let od vydání) a 50 let trvají nakladatelská práva.

Neveřejné dokumenty jsou přístupné z počítačů na studovnách knihovny, která dokument vlastní. Pokud se Vám zdá, že by dokument měl být veřejně přístupný, napište nám!

Jakékoliv připomínky pište na mail digitalniknihovna@mzk.cz.


Poslední aktualizace 1. dubna 2019, Martina Smetánková

Right Message:

Vámi požadovaný dokument není možné volně prohlížet v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb. (autorský zákon). Autorský zákon připouští zpřístupnění děl 70 let po smrti všech autorů (včetně překladatele, ilustrátora apod.) a 50 let od vydání díla. Zpřístupnění děl je však možné provést až k 1. lednu roku následujícího.

Jak se k dokumentu dostanu?

Tento dokument je za běžného provozu přístupný pouze registrovaným čtenářům na počítačích v budově Moravské zemské knihovny v Brně. Z důvodu preventivních opatření v souvislosti s šířením onemocnění novým typem koronaviru COVID-19 je však od 11. 3. až do odvolání Moravská zemská knihovna uzavřena pro veřejnost.

Národní knihovna ČR ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou a na základě dohody s Dilií, Ochrannou organizací autorskou a Svazem českých knihkupců a nakladatelů dočasně zpřístupnila tyto digitalizované fondy studentům a pedagogům VŠ včetně registrovaných čtenářů MZK. Přístup k nim získáte například prostřednictvím webu kramerius-vs.mzk.cz.

Chybí Vám další informace?

Nenašli jste zde všechny potřebné informace? Máte pocit, že některý z našich dokumentů není veřejně přístupný a měl by být? Chcete nahlásit nějakou chybu? Napište nám! Veškeré dotazy i žádosti vyřídíme přes emailovou adresu digitalniknihovna@mzk.cz