Logo mzk
Moravská zemská knihovna v Brně

Název: Moravská zemská knihovna v Brně

Anglický Název: Moravian Library in Brno

Web knihovny: http://www.mzk.cz

Sigla: BOA001

Adresa knihovny: Kounicova 65a, Brno 601 87

Identifikátor Kraméria: mzk

Kramerius: https://kramerius.mzk.cz/search/

Uživatelské rozhraní: http://www.digitalniknihovna.cz/mzk/

Digitální knihovna: http://www.digitalniknihovna.cz/mzk/

Android: ANO

iOS: ANO

Verze: 5.6.0

Vybrané (veřejné/všechny): 23/25

Počet dokumentů (veřejné/všechny): 48 109/242 887

Počet stran (veřejné/všechny): 7 370 065/61 032 635

Počet knih (veřejné/všechny): 21 785/209 901

Počet periodik (veřejné/všechny): 694/3 521

Počet map (veřejné/všechny): 9 418/12 639

Počet grafik (veřejné/všechny): 14 537/14 540

Počet zvukových nahrávek (veřejné/všechny): 167/689

Počet archiválií (veřejné/všechny): 548/548

Počet hudebnin (veřejné/všechny): 720/808

Počet rukopisů (veřejné/všechny): 240/241

Počet článků (veřejné/všechny): 13 842/80 974

Počet sbírek: 76

Email:

PDF Max Range: 100

OAI provider:

Intro:
Vítejte v Digitální knihovně. Digitální knihovna nabízí digitální dokumenty prostřednictvím systému Kramerius a obsahuje jak volná, tak autorsky chráněná díla různých žánrů ve webovém rozhraní s přístupem k více digitálním knihovnám v ČR. Design webu Digitální knihovny přináší jednoduchý a srozumitelný způsob práce s digitálními dokumenty. Provozovatelem Digitální knihovny je Moravská zemská knihovna v Brně.

Obsah Digitální knihovny

V Digitální knihovně najdete digitalizované knihy, noviny a časopisy, mapy, rukopisy, archiválie, zvukové nahrávky, grafiky, hudebniny a elektronické dokumenty vytvořené přímo v digitální podobě (např. odborné sborníky).

Na dokumenty je odkazováno z portálu Knihovny.cz a knihovního katalogu MZK Vufind. Odkaz je pojmenován jako Digitalizovaný dokument.

Stručný návod pro práci s Digitální knihovnou najdete zde.

Autorsko-právní ochrana

Některé dokumenty jsou přístupné veřejně a některé lze prohlížet pouze v budově knihovny z důvodu autorsko-právní ochrany. Zpřístupnit dokumenty veřejně můžeme až 70 let po smrti autora či spoluautora a 50 let trvají nakladatelská práva.

Pokud se Vám zdá, že by dokument měl být veřejně přístupný, napište buď nám nebo přímo do knihovny, která digitální dokument vlastní.


Jakékoliv připomínky pište na mail digitalniknihovna@mzk.cz.


Poslední aktualizace 3. února 2021, Markéta Krutská

Right Message:

Dokument je dočasně zpřístupněn pro studenty a pedagogy vyšších odborných a vysokých škol a vědecké pracovníky a čtenářů zapojených institucí.

Pro zobrazení dokumentu přejděte na přihlášení do Národní digitální knihovny - Covid

Proč dokument není volně dostupný bez nutnosti přihlášení?

Vámi požadovaný dokument není možné volně prohlížet v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb. (autorský zákon). Autorský zákon připouští zpřístupnění děl 70 let po smrti všech autorů (včetně překladatele, ilustrátora apod.) a 50 let od vydání díla. Noviny a časopisy se v Moravské zemské knihovně zpřístupňují po uplynutí 110 let od vydání. Doba trvání majetkových práv 110 let vyplývá ze smlouvy mezi NK ČR a DILIA. Zpřístupnění děl je však možné provést až k 1. lednu roku následujícího.

Nemohu se přihlásit do NDK-Covid, protože nejsem členem zapojených institucí. Existuje nějaká jiná možnost, jak se k dokumentu dostat?

Můžete požádat o papírovou kopii digitálního dokumentu v Národní knihovně ČR, pokud mají stejný dokument ve vlastní digitální knihovně Kramerius. V takovém případě pak můžete vyplnit objednávkový formulář.

Chybí Vám další informace?

Nenašli jste zde všechny potřebné informace? Máte pocit, že některý z našich dokumentů není veřejně přístupný a měl by být? Chcete nahlásit nějakou chybu? Napište nám! Veškeré dotazy i žádosti vyřídíme přes emailovou adresu digitalniknihovna@mzk.cz.